Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Miś w kosmosie” oczami najmłodszych

Biblioteka Powiatowa

Miś - pluszowy przyjaciel, nie tylko najmłodszych był bohaterem konkursu plastycznego dla dzieci z powiatu tureckiego. Nagrody za najpiękniejsze prace wręczono we wtorek, 21 listopada w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku.

Już 25 listopada wszystkie misie obchodzić będą swoje święto. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Każdy z nas zna przecież Misia Uszatka, Kubusia Puchatka czy Misia Paddingtona.

Tradycyjnie już z okazji misiowego święta Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku zaprosiła najmłodszych do uczczenia tego dnia konkursem. Temat tegorocznej edycji to „Miś w kosmosie”.

Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji nawiązującej np. do osiągnięć Mikołaja Kopernika – patrona 2023 roku, do planet i ich układu itp. Bohaterem obrazu nie mógł być jednak żaden miś wzorowany na znanych bajkach. Musiał więc być to pluszak unikatowy, jedyny w swoim rodzaju, wymyślony od podstaw przez młodego artystę.

Nagrody laureatom konkursu wręczał Starosta Turecki Dariusz Kałużny. Lista nagrodzonych i wyróżnionych przedstawia się następująco Nagrody: W kategorii 4-latki - Igor Oblizajek (Galew) W kategorii 5-latki - Igor Kulesza (Przykona) w kategoria 6-latki – Karol Cieślak (Turek) Wyróżnienia: 4-latki: Lena Michalak (Przykona) 5-latki: Hanna Janaszkiewicz (Turek), Amelia Kupińska (Przykona) 6-latki: Michakina Zając (Cisew), Amelia Frankowska (Malanów), Adam Jesiołowska (Turek) Wyróżnienia dodatkowe: Marcel Janiak (Słodków), Judyta Kwaśna (Sarbice), Tymoteusz Nawrocki (Brudzew), Julia Idziak (Dziadowice), Oliwia Kaczkowska (Dziadowice), Lena Kurzyńska (Miłaczew).
Wszyscy laureaci konkursu wzięli też udział w spotkaniu autorskim z autorem poczytnych bajek dla dzieci, Wiesławem Drabikiem.
 
Pijany kierowca zakończył swój rajd w rowie. Przed...
Talent i praca - to się opłaca! Konkurs dla młodzi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.