Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Młody naukowiec z Turku ze stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Młody naukowiec z Turku ze stypendium Ministra Edukacji i Nauki
Pochodzący z Turku dr Makary Górzyński, adiunkt w Instytucie Interdyscyplinarnych Badań Historycznych Akademii Kaliskiej został wyróżniony stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.
 
Makary Górzyński to historyk architektury i miast, pracownik naukowo-badawczy, a także popularyzator nauki i wiedzy. Od wczesnego dzieciństwa związany był z Turkiem i okolicami. Jest absolwentem turkowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. W Turku zajmował się prowadzeniem warsztatów literackich i wydawaniem pisma Klubu Wędrownych Poetów „Włóczypióro”. Makary Górzyński jest także autorem wielu książek w tym trzytomowego cyklu książek „Zabytki Miasta Turku i Powiatu Tureckiego”. 
 
Młody naukowiec znalazł się w gronie 230 najzdolniejszych młodych pracowników naukowych. Stypendia Ministra otrzymali młodzi naukowcy reprezentujący 51 dyscyplin naukowych i artystycznych. Minimalne progi punktowe uprawniające do otrzymania stypendium były różne w zależności od dyscypliny i statusu młodego naukowca (doktorant albo osoba posiadająca stopień doktora zatrudniona w podmiocie szkolnictwa wyższego i nauki lub nauczyciel akademicki nieposiadający stopnia doktora).
„Lato z Sanepidem” - tydzień higieny rąk
Malanów: 18250 nocy i dni, czyli wyjątkowy małżeń...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - dolar w czwartek, 13 lipca 2023 20:18

Gratulacje dla pana dr Górzyńskiego.

Gratulacje dla pana dr Górzyńskiego.
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.