Młodzi dbają o ziemię. Plastyczne dzieła z recyklingu

Piecza zastępcza dba o matkę Ziemię

Czworo laureatów konkursu ekologicznego pod nazwą „Piecza zastępcza dba o matkę Ziemię” otrzymało nagrody za wykonanie plakatów promujących troskę o środowisko. Konkurs skierowany był do wychowanków rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Konkurs organizowany był przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku, a patronatem objęła go firma Energa SA oraz powiat turecki. Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatów ekologicznych. Do ich wykonania trzeba było jednak użyć surowców wtórnych. Wpłynęło 26 prac, spośród których wybrano cztery - po jednej z każdej kategorii wiekowej. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 4 listopada w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Turku. Nagrody za najlepsze plakaty wręczali prezes zarządu Energa Green Development – Szymon Wojnicki, starosta turecki - Dariusz Kałużny oraz dyrektor PCPR – Edyta Michalak.

Nagrody otrzymali:

Patrycja Iwaniak (kategoria 5-6 lat)
Magdalena Wudarska (kategoria 7-10 lat)
Maksymilian Mroczek (kategoria 11-13 lat)
Julia Wudarska (kategoria 14-15 lat).

Zwycięskie prace znajdą się w kalendarzu powiatu tureckiego na rok 2022.


PSB Mrówka: Zadbaj, ozdabiaj, dekoruj, ciesz się!
Szkolili się dla mieszkańców

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - inflacja w sobota, 06 listopada 2021 17:40

PiS nie potrafi nawet zakazu sprzedawania plastikowych widelców wprowadzić a tu kałużny zadowolony .Idą wybory wcześniejsze .To już jego ostatnie podrygi na pisowskim portalu iTurek.

PiS nie potrafi nawet zakazu sprzedawania plastikowych widelców wprowadzić a tu kałużny zadowolony .Idą wybory wcześniejsze .To już jego ostatnie podrygi na pisowskim portalu iTurek.
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.