Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera ponownie w gronie laureatów

Izabella dla Muzeum w Turku

IZABELLA to prestiżowy konkurs wielkopolskiego środowiska muzealniczego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. Pierwszych laureatów wyłoniono w 2002 roku. Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i wpisał się on na trwałe w kulturalny krajobraz regionu.

W tym roku miała miejsce już XVIII edycja Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „IZABELLA 2019”. W konkursie uczestniczyły muzea wszystkich typów z województwa wielkopolskiego, niezależnie od przynależności organizacyjnej i statutowych zasad działalności. W ramach Konkursu przyznawane są nagrody w następujących kategoriach:

kategoria I – Działalność wystawiennicza
kategoria II - Działalność edukacyjna
kategoria III – Działalność naukowa i wydawnicza
kategoria IV – Działalność promocyjna i marketingowa
kategoria V – Konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje

W kategorii III – Działalność naukowa i wydawnicza, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera przyznano Nagrodę Drugą za projekt pn.: „Archiwum Igły, Turek w niemieckim planie okupacyjnym”.

W ramach tego projektu muzeum zrealizowało wystawę w oparciu o zdjęcia ze zbioru Kreisbildstelle Turek Wartheland – „Archiwum Igły” oraz o okupacyjne plany miasta. Została także opracowana mapa miasta Turku z planami przebudowy Turku w latach 1939-1945. Dużą atrakcją był także specjalnie zrealizowany film w technice ożywienia starej fotografii.

Jest to już kolejne wyróżnienie dla naszego muzeum. Jesteśmy z niego dumni, tym bardziej, iż naszymi konkurentami były muzea o znacznie większym potencjale i możliwościach.

Ze względu panującej pandemii gala wręczenia nagród została przesunięta w czasie.


ZE PAK wchodzi w zieloną energię i chce inwestować...
Brudzew: W Chrząblicach tego nie schrzanili, czyli...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 25 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.