Muzeum Miasta Turku w gronie laureatów konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce "Izabella"

Muzeum Miasta Turku

We wtorek, 7 września w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „IZABELLA” pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla najlepszych wielkopolskich muzeów za rok 2019 i 2020. Ze względu na pandemię gala za rok 2019 nie mogła się odbyć.

Muzeum w Turku po raz kolejny zostało docenione przez kapitułę konkursu, odbierając z rąk Marszałka Marka Woźniaka nagrodę DRUGĄ za rok 2019, przyznaną w kategorii III – DZIAŁALNOŚC NAUKOWA I WYDAWNICZA za „Archiwum Igły, Turek w niemieckim planie okupacyjnym”.

Nagroda „IZABELLA” przyznawana jest przez Fundację Muzeów Wielkopolskich od 2006 roku w 5 kategoriach. Muzeum w Turku zostało już kilkukrotnie wyróżnione:

- w roku 2012 w kategorii DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA, III nagroda za wystawę „Józef Mehoff i jego Turkowskie dzieło”.

- w roku 2013 w kategorii DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA, PROMOCYJNA I MARKETINGOWA, nagroda III za program edukacyjny Muzeum Miasta Turku.

- w roku 2016 – NAGRODA GŁÓWNA GRAND PRIX oraz statuetka „IZABELLA” W KATEGORII KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE za prace konserwatorskie kolekcji Turkowskiego dzieła Józefa Mehoffera - etap II.

- w roku 2017 - NAGRODA GŁÓWNA GRAND PRIX oraz statuetka „IZABELLA” W KATEGORII KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE za prace konserwatorskie kolekcji Turkowskiego dzieła Józefa Mehoffera - etap III.

Tuliszków: Pół wieku wspaniałej miłości. Małżeński...
Zlot Foodtrucków w Galerii nad Jeziorem już w najb...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - x w środa, 08 września 2021 18:06

Muzeum ? Grill ,tanie piwko z marketu i disco polo to jest całe życie dla mieszkańca Turku i wyborcy PiS-u .

Muzeum ? Grill ,tanie piwko z marketu i disco polo to jest całe życie dla mieszkańca Turku i wyborcy PiS-u . ;)
Gość
czwartek, 20 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.