Muzyczne pasowanie na uczniów

Muzyczne pasowanie na uczniów

Najmłodsi uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku podczas uroczystości pasowania zostali oficjalnie włączeni do szkolnej społeczności. Każdy z pierwszoklasistów mógł zaprezentować swoje muzyczne umiejętności.

Pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych szkolnych wydarzeń. W szkole muzycznej, co podkreślała dyrektor Marta Janicka, wygląda ono jednak nieco inaczej. Nie odbywa się na początku roku szkolnego, ale organizowane jest wiosną, kiedy najmłodsi instrumentaliści mogą już pochwalić się umiejętnościami zdobytymi w ciągu kilku miesięcy nauki. Tak było i w tym roku. W sali kameralnej na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo, a przed publicznością wystąpili pierwszoklasiści. Najpierw zaprezentowali układ, który od kilku tygodni przygotowywali pod bacznym okiem Elżbiety Kmieciak, a następnie każdy z uczniów przedstawił się i wykonał wybrany utwór. Wszystkie występy zostały nagrodzone brawami.

Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie, a dyrektor Marta Janicka pasowała każdego z nich nie przy pomocy dużego ołówka, tak jak ma to miejsce chociażby w szkołach podstawowych, ale używając smyczka.

Czyste powietrze, mniejsze rachunki, nowoczesny do...
Strajk nauczycieli zawieszony. Co dalej?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 31 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.