Muzycznie podsumowali rok szkolny

Zakończenie Roku w Szkole Muzycznej

Ostatni koncert w tym roku szkolnym zagrali dla swoich najbliższych i nauczycieli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Na wyróżniających się uczniów czekały nagrody.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor Marta Janicka, zapraszając jednocześnie do wysłuchania krótkiego koncertu w wykonaniu uczniów, którzy na swoim koncie mają zdobyte w mijającym roku szkolnym nagrody i wyróżnienia w konkursach instrumentalnych. Wśród publiczności miejsca zajęli dumni rodzice młodych muzyków oraz ich nauczyciele, pod których okiem rozwijają swój talent.

Zakończenie roku było doskonałą okazją do nagrodzenia laureatów szkolnych konkursów. W tym roku instrumentaliści rywalizowali w konkursie polegającym na czytaniu nut a vista oraz konkursie „Za kotarą”. Nagrody książkowe wręczono także tym uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Burmistrz Turku tradycyjnie już przyznał nagrodę specjalną dla najlepszego z najlepszych - ucznia, który nie tylko jest świetnym muzykiem, ma doskonałe oceny, ale też pracuje na rzecz społeczności szkolnej. W tym roku został nim młody wiolonczelista Ignacy Jurek.

Uczniowie ZSR Kaczki Średnie zakończyli rok szkoln...
Kawęczyn: Pożegnania nadszedł czas

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 13 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.