Muzyka i wiedza rodem z Turcji, czyli Ender Can Domnez zawitał do Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku

Ender Can Domnez

O tym jak różnorodna jest muzyka dowiedzieli się uczestnicy wydarzenia „Kultura muzyczna Turcji”. W Państwowej Szkole Muzycznej I st. im.W.Lutosławskiego w Turku zagościł Ender Can Donmez. Opowiedział o tradycjach muzycznych w swoim kraju i zaprezentował swoje umiejętności.

Wydarzenie, które przybliżyło mieszkańcom naszego miasta kulturę Turcji miało miejsce w poniedziałek, 5 listopada.

Tego dnia do Państwowej Szkoły Muzycznej zagościł Ender Can Domnez. Doktorant z Turcji, który uczy tam w jednej ze szkół muzycznych swoją wiedzę przekazał uczniom i wszystkim chętnym osobom podczas konferencji. Opowiedział on jaka jest turecka kultura, dlaczego warto się nią zainteresować i czym różni się ona od pozostałych.

Po części teoretycznej gość dał koncert, który wzbudził duże zaciekawienie wśród publiczności. Instrumentem na którym zagrał Ender Can Domnez była baglama. Jest to drewniany instrument progowy wywodzący się z Bliskiego Wschodu. Grać na nim można zarówno palcami, jak i kostką.

Koncert był inny niż wszystkie. Wiedza poparta była praktyką, a baglama sprawiła, że występ gościa był naprawdę wyjątkowy.
 

 

Zapraszamy do udziału w akcji „Niepodległa do hymn...
„Trójka na głowie” dla młodych widzów kaliskiego T...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 09 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.