Muzyka na stulecie niepodległości

Koncert Szkoła Muzyczna

W koncercie złożonym z utworów skomponowanych wyłącznie przez polskich twórców zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku.

Podczas koncertu zorganizowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości można było usłyszeć nie tylko muzykę patriotyczną, ale też utwory napisane przez polskich kompozytorów. Na początek wszyscy zebrani odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie szkolnej orkiestry dętej prowadzonej przez Piotra Kmieciaka. Następnie publiczność wysłuchała utworów takich jak np. „Pieśń Wieczorna” Stanisława Moniuszki, kujawiaków, oberków, mazurów, a także licznych kompozycji Fryderyka Chopina. Gromkie brawa i żywe reakcje zebrało wykonanie pieśni „Pierwsza kadrowa” przez najmłodszych uczniów. Podczas koncertu zaprezentował się także szkolny chór, wykonując utwór „Uwierz Polsko”.

Wydarzenie stało się także okazją do wręczenia nagród w konkursie na przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Muzyka Stu Lat Niepodległej”. Komisja wyróżniła pracę Wiktora Miśka, a nagrodę otrzymała Weronika Bzdak.

Wideo: I Sesja Rady Gminy Malanów
Dobra: Trwają w zgodzie i miłości od pół wieku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.