Muzyka, sport, zabawa! Pierwsze wydarzenia Dni Turku i Gminy Turek już za nami

Dni Turku i Gminy Turek

Właśnie dzisiaj rozpoczęły się Dni Turku i Gminy Turek. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na scenie dużo energii, a dookoła mnóstwo adrenaliny. Muzycznie, sportowo oraz z myślą o najmłodszych. Tak spędzono pierwszy dzień dwudniowej imprezy.

Pierwszy dzień imprezy zorganizowanej przez Miasto Turek oraz Gminę Turek rozpoczęli miłośnicy dwóch kółek, którzy wzięli udział w rajdzie rowerowym. Więcej o tym przeczytać można TUTAJ.

Niedługo później rozpoczęła się zabawa obfitująca w atrakcje. Na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji licznie przybyli mieszkańcy Turku i okolic.Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska gastronomiczne oraz park rozrywki, na którym najchętniej bawiły się dzieci.

Podczas wydarzenia, które rozpoczęło się dzisiaj nie zabrakło muzycznych emocji. Na scenie wystąpił między innymi Cross Road założony na początku 2021 roku. Muzyka, którą zaprezentują to Heavy Metal/Doom Metal w stylu lat 70tych i 80tych. W skład zespołu wchodzą Ausen - Bas Weezle - Perkusja Shutter - Gitara solowa/prowadząca Dave The Grave - Gitara rytmiczna/wokal.

Publiczność doskonale bawiła się podczas występu zespołu Ornette. Twórczość ORNETTE to kwintesencja energetycznego rock and roll’a. Program autorski przeplatany jest przebojami gigantów polskiej sceny rockowej, w nowatorskich aranżacjach ORNETTE. Ponad 20 lat scenicznego doświadczenia Grzegorza „Ornette” Stępnia i muzyków formacji ORNETTE gwarantują świetny kontakt z publicznością i niezapomniane przeżycia na koncertach.

Na zakończenie na scenie wystąpiła Kobranocka. Polski zespół rockowy powstał w roku 1985 w Toruniu. Grupa początkowo nosiła nazwę Latający Pisuar. Niedługo po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986–2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami.

Już teraz zapraszamy na jutrzejszą zabawę na terenie OSiR w Turku. Na scenie zobaczymy 3 po Trzy, Czerwone Gitary oraz Andrzeja Piasecznego.

Do zobaczenia!

fot. M.JAC


 

Sprawność, skoczność, siła. Runmageddon Kids czas ...
Wideo: Pielgrzymkowy hit od pątkników z Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.