Niedziela w klimacie retro z Kapelą Zza Roga

Kapela Zza Roga

Przy pięknej pogodzie można było posłuchać muzyki wykonywanej na żywo przez turkowską Kapelę Zza Roga.

Turkowianie po raz pierwszy usłyszeli kapelę w maju ubiegłego roku. Od tamtej pory muzycy występowali na wielu plenerowych imprezach w regionie, a w wolnych chwilach koncertowali dla mieszkańców Turku.

Leszek Nowinowski - akordeon, wokal, Roman Szczepaniak - klarnet, Paweł Wierzbicki - bęben, Dariusz Jasak - gitara, Marcin Kwietniewski - gitara basowa i Paweł Majewski na banjo - w takim składzie występuje turkowska kapela podwórkowa. W swoim repertuarze mają utwory z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia jak chociażby „Bal na Gnojnej”, a także „Bei Mir Bistu Shein”, jak również popularne motywy z muzyki filmowej. Każdy występ kapeli przyciąga tłumy mieszkańców w każdym wieku, którzy zgodnie podkreślają, że takiej muzyki w mieście brakowało.

"Tamta dziewczyna" zakończyła Dni Tuliszkowa
Dobra: Jedyny i niepowtarzalny Bal Ósmoklasistów w...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.