Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Noc Muzeów w Turku w klimacie średniowiecza

Noc Muzeów

Za nami Noc Muzeów, która w tym roku obfitowała w naszym mieście w średniowieczne klimaty. Zwiedzających było jak zwykle wielu, a i emocje i niespodzianki niezapomniane.

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, jak co roku zorganizowało wyjątkowe wydarzenie. Tym razem w sobotę, 20 maja od godziny 18.00 mieszkańcy Turku i okolic mieli możliwość przenieść się w czasy średniowiecza oraz dotrzeć do najdalszych zakątków budynku.

Na zwiedzających czekała wystawa czasowa „Średniowieczne narzędzia tortur”, stoisko wojów i rycerzy grodu tura, skorzystać. Chętni mieli okazję wziąć udział w warsztatach lepienia garnków oraz zobaczyć projekcję filmu „Imię Róży”.

Tradycyjnie już jak w każdą Noc Muzeów udostępnione zostały dla zwiedzających wszystkie wystawy stałe w tym wystawa mehofferowska, etnograficzna czy ekspozycja „1956 dni w okupowanym Turku - historia pewnej ulicy”.

Była również możliwość zwiedzania wieży zegarowej, gdzie znajduje się zegar, który pochodzi najprawdopodobniej z 1872 roku, z czasów budowy samego gmachu ratusza. Z tego właśnie najbardziej zadowolone były dzieci, które z równie dużym entuzjazmem mogły rozwiązać Quest muzealny. Każdy kto odnalazł „skarb” otrzymał słodki upominek.
 
Kawęczyn: 41-latek wtargnął pod samochód. Mężczyzn...
Trwa Majówka Powiatu Tureckiego! Zapraszamy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.