Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Czego nie wiemy o II wojnie światowej?- czyli Magdalena Ogórek w Turku promowała swoją książke

Magdalena Ogórek w Turku

O historii, która wcześniej nie ujrzała światła dziennego opowiedziała Magdalena Ogórek, która wczoraj, tj. 19 września zawitała do Turku. Uczestnicy spotkania dotyczącego książki „Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków” nie tylko dowiedzieli się prawdy o zaginionych dziełach sztuki, ale również z ciekawością wsłuchiwali się w niesamowite anegdoty.

Polska historyczka, doktor nauk humanistycznych, prezenterka telewizyjna, a także kandydatka na prezydenta zawitała wczoraj do naszego miasta. W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku zebrali się przedstawiciele samorządów, historycy oraz mieszkańcy. Magdalena Ogórek w sposób ciekawy i zachęcający do przeczytania lektury promowała swoje dzieło pełne nieprawdopodobnych historii.

-Nigdy nie zdarzyła się taka historia, żeby osoba prywatna, syn tak wysokiej rangi funkcjonariusza Trzeciej Rzeszy z własnej woli, a nie na mocy postępowania restrykcyjnego chce coś oddać. Okazuje się, że prawo polskie czegoś takiego nie objęło- mówiła na wstępie Magdalena Ogórek przedstawiając historię odzyskania trzech cennych polskich dzieł sztuki.

W swojej książce autorka, prowadzi brawurowe śledztwo tropiące niemiecką grabież dzieł sztuki z okupowanych ziem Rzeczpospolitej. Trafia m.in. do zamku pod Wiedniem, którego właściciel, jeszcze 70 lat po wojnie, podpisywał się „Horst von Wächter, syn gubernatora”.

Magdalena Ogórek prezentuje nowo odkryte dokumenty CIA i archiwów Watykanu. Stara się wyjaśnić, kto stoi za tajemniczą śmiercią nad Tybrem wojennego kolekcjonera polskich zabytków.

Czteroletnia ciężka praca nad książką prowadzi między innymi do odzyskania trzech zrabowanych dzieł sztuki, co wielu uznaje za niebywały sukces.

W podziękowaniu za przybycie Magdalena Ogórek otrzymała kwiaty od posła Ryszarda Bartosika oraz upominek od starosty tureckiego Dariusza Kałużnego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 dbają o wspólny...
Tuliszków: Kobieta ma wychodne! Kiedy? Już jutro!

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - ja w wtorek, 21 września 2021 07:37

A Jasaka nie było?

A Jasaka nie było?
Gość - Makak w wtorek, 24 września 2019 06:03

Widać po obecnych że przekaz skierowany przede wszystkim do sympatyków PiS. Czyż by obecność obowiązkowa?

Widać po obecnych że przekaz skierowany przede wszystkim do sympatyków PiS. Czyż by obecność obowiązkowa?
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.