O pracy dziennikarza, pasji oraz książkach- czyli Wojciech Jagielski w ZST w Turku

Wojciech Jagielski w Turku

O tym jak zmieniła się praca dziennikarza na przełomie lat, swojej pasji oraz napisanych książkach opowiedział Wojciech Jagielski, który zagościł w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Słuchacze mieli okazję nie tylko dowiedzieć się o życiu i pracy gościa, ale również zadać pytania i porozmawiać.

Wojciech Jagielski to dziennikarz, reportażysta, były korespondent wojenny i publicysta. Współpracujący z Polską Agencją Prasową, Gazetą Wyborczą, a obecnie związany z Tygodnikiem Powszechnym. Jako dziennikarz specjalizuje się w problematyce Afryki, Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej. Autor między innymi takich książek, jak „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”, „Na wschód od Zachodu”. Wojciech Jagielski to laureat wielu nagród w tym Nagrody im.ks.Tischenera, Nagrody „Rzeczpospolitej” im.Dariusza Fikusa oraz Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE.

Spotkanie w Zespole Szkół Technicznych w Turku poprowadził Michał Jarek, który zadawał pytania związane z pracą oraz rolą dziennikarza w dzisiejszym świecie.

-Dziennikarstwo będzie potrzebne, natomiast jakie ono będzie trudno powiedzieć. Na pewno nie będzie takie, jak wyglądało dziennikarstwo, które ja uprawiałem i uprawiam. To wynika choćby z różnicy wieku. Świat się zmienia, a dziennikarstwo, by być dziennikarstwem musi się dostosowywać do tych wszystkich zmian- mówił Wojciech Jagielski.

Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się wiele na temat pracy gościa, oraz wysłuchać ciekawych anegdot z okresu, gdy powstawały książki. Zainteresowani pytali o bohaterów oraz okoliczności ich powstawania.

Organizatorami spotkania, które odbyło się 23 października byli Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku, Zespół Szkół Technicznych oraz Starostwo Powiatowe w Turku.
Tuliszków: Niezwykły "Dziadek do orzechów" już 6 g...
Udało się za drugim podejściem. Tuliszków ma sekre...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.