Od księgarni do nowoczesnej wystawy

księgarnia Miasto Turek

Piąte miejsce na liście rankingowej i ponad pół miliona złotych dofinansowania – to wynik konkursu, w którym Miasto Turek pozyskało pieniądze na przebudowę pomieszczeń po dawnej księgarni przy ul. 3 Maja na interaktywną, nowoczesną, muzealną salę wystawową.

Wniosek o dotację z funduszy unijnych, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, Miasto Turek złożyło do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, w sierpniu tego roku. Nasze Miasto ubiegało się o dofinansowanie inwestycji polegającej na przebudowie i zmianie sposobu użytkowania lokalu usługowo-handlowego znajdującego się w zasobach Muzeum Miasta Turku, który dotąd pełnił funkcję księgarni.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego opublikował listę rankingową wniosków, które otrzymają dofinansowanie. Turkowski wniosek znalazł się na piątym miejscu z przyznanym dofinansowaniem w wysokości 585.318,69 zł. Całkowita wartość przebudowy dawnej księgarni to 702.305,09 zł. To oznacza, że Miasto ze środków własnych pokryje zaledwie 16 proc. kosztów inwestycji.

Lokal po księgarni na ul. 3 Maja jest w bardzo złym stanie technicznym. Dzięki pozyskanym pieniądzom pomieszczenia zostaną przebudowane i dostosowane do potrzeb wystawienniczych i ekspozycyjnych. W ramach zadania zaplanowane zostały m.in. gruntowna modernizacja ścian, sufitów i posadzek, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, nowe instalacje: elektryczna, sanitarna, centralnego ogrzewania, wentylacyjna, klimatyzacyjna, teletechniczna oraz systemy nagłośnienia, antywłamaniowy, monitoringu, przeciwpożarowy i teleinformatyczny. Wszystko to ma się zakończyć do końca 2020 roku.

Następnym krokiem będzie powstanie w tym miejscu nowej, interaktywnej wystawy, dedykowanej okresowi okupacji w Turku. Będzie to miejsce wyjątkowej i unikatowej ekspozycji opartej na zbiorze 4000 oryginalnych negatywów niemieckich wykonanych na terenie Turku i powiatu tureckiego, znanych pod nazwą „Archiwum Igły”. Przy wykorzystaniu najnowszych technik, wystawa oddziaływać będzie na różne zmysły człowieka. Dzięki specjalnie wykonanym w tym celu instalacjom i zakupionym sprzętom, odwiedzający wystawę staną się aktywnymi i zaangażowanymi widzami.

Lista ocenionych wniosków na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu
https://wrpo.wielkopolskie.pl/system/file_resources/attachments/000/014/632/original/lista_po_ocenie_meryt._4.4.1_002_2019.pdf?1576236674

źródło: miastoturek.pl

Tabletki odchudzające czy wymyślne plany dietetycz...
Egzamin karate kyokushin w SP 5

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 01 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.