Otwarcie wystawy ,,Wizja Turku w hitlerowskich planach architektonicznych w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej”

Wystawa w Muzeum w Turku

W piątek 13 września 2019 r. w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbyło się otwarcie wystawy ,,Wizja Turku w hitlerowskich planach architektonicznych w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej”.

Licznie przybyłych gości powitał dyrektor muzeum Bartosz Stachowiak. Następnie omówił szczegółowo wystawę, odpowiadając na wszystkie pytania zadane przez zwiedzających.

Wystawa prezentuje oryginalne plany architektoniczne wykonane w czasach II wojny światowej przez Powiatowy Urząd Budowlany, ich kopie, a także zdjęcia ze zbioru Kreisbildstelle Turek Wartheland. Elementem wystawy są także przedmioty codziennego użytku z lat 1939-45.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie. Zapraszamy wszystkich, którzy nie widzieli wystawy lub chcieliby ją zobaczyć ponownie.

Wystawa dostępna do 27 października 2019 r.
W wirtualnym świecie Józefa Mehoffera
Wideo: Leszek Miller dziękował za kampanię i zachę...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.