Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku poszukuje talentów. Odkryj w dziecku muzyczną pasję

Szkoła Muzyczna Turek

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Turku od ponad 40 lat kształci młodych muzyków, ucząc ich nie tylko gry na instrumencie, ale też rozwijając w nich pasję do sztuki. Właśnie rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny. Niebawem odbędą się drzwi otwarte i przesłuchania kandydatów.

Od ponad czterech dekad w ciepłej i przyjaznej atmosferze dzieci i młodzież uczą się gry na instrumentach, co ma ogromny wpływ na rozwój osobowości.

Nauka gry na instrumencie poprawia zdolność koncentracji, spostrzegawczość, pobudza wrażliwość, uczy logicznego myślenia, wzmaga motywację do nauki, bo oprócz umiejętności gry dzieci uczą się także systematyczności, dyscypliny, organizacji czasu, wytrwałości i radzenia sobie ze stresem.

Szkoła prowadzi naukę w dwóch cyklach kształcenia: sześcioletnim dla uczniów w wieku od 6 do 10 lat oraz 4-letnim, dla kandydatów w wieku 8-16 lat. Wybierać można spośród takich instrumentów jak flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon, fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara klasyczna oraz instrumenty perkusyjne.

Drzwi otwarte w szkole muzycznej zaplanowano na 23 i 25 maja. Będzie to doskonała okazja, aby bliżej przyjrzeć się ofercie placówki i porozmawiać z nauczycielami. 6 i 7 czerwca odbędzie się natomiast badanie przydatności kandydatów.

W sprawie indywidualnych konsultacji i szczegółowych informacji należy dzwonić pod numer 518 350 253, 791 101 064 oraz 518 354 790. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły (ul. Uniejowska 9, pokój 22 - I piętro) bądź drogą mailową - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski dostępne są na stronie internetowej: www.muzyczna.turek.pl
Władysławów: Weekend pełen ekstremalnych wrażeń, c...
Uczniowie z Kun i Kowali Pańskich w wojewódzkim et...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.