Wideo: Paula Biskup z Turku marzy, aby reprezentować Polskę na Junior Eurowizji

Paula Biskup

16. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 dla dzieci odbędzie się 25 listopada w Mińsku na Białorusi. Pierwszą polską propozycję do krajowych eliminacji prezentuje właśnie 12-letnia Paula Biskup. Utalentowana wokalistka z Turku zaśpiewa Wyliczankę, muzyczną opowieść o spełnianiu młodzieńczych marzeń, uśmiechu i życiowym optymizmie.

Bo wszystko uda się, to wyliczanki sens, więc ruszaj z marzeniami i zdobywaj świat. Tak brzmią słowa refrenu tanecznego hitu Pauli Biskup. Debiutująca na polskim rynku muzycznym dwunastolatka, swoją postawą idealnie oddaje przesłanie zawarte w Wyliczance.

Paula jest mieszkanką Turku. Radosnym wykonaniem piosenki pt. Ręce w górę z filmu Trolle wokalistka zachwyciła internautów. W serwisie Youtube jej nagranie odtworzono już 2,5 miliona razy. Na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 1, którą reprezentuje na licznych festiwalach i konkursach wokalnych dla dzieci i młodzieży. Dzięki współpracy ze swoją instruktorką ma okazję rozwijać swój talent i zdobywać najwyższe miejsca na festiwalach, m.in.: Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu „Nad wierną rzeką” czy Brązowy Aplauz na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Na lokalnym podwórku Paula trzykrotnie zdobyła 1 miejsce na Powiatowym Festiwalu „Mikrofon, Scena i Ty” w Turku, a także trzykrotnie była laureatką Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie.

Dzięki tym osiągnięciom debiut Pauli Biskup wspiera dziś jedna z największych wytwórni muzycznych – Sony Music Poland, a nad kolejnymi piosenkami wokalistka pracuje wspólnie z czołówką polskich producentów. W roztańczonym teledysku do Wyliczanki możemy zobaczyć także młode tancerki, z tytułami Mistrzyni Polski organizacji tanecznej IDO, czy Mistrzyni Europy federacji WADF.

Paula Biskup z Wyliczanką ma szansę powalczyć o najwyższą stawkę i godnie reprezentować Polskę na Białorusi. Potencjalna polska propozycja wraca bowiem do korzeni i tradycyjnych wartości Eurowizji: radości ze śpiewania w ojczystym języku, wspólnotowości i młodzieńczego optymizmu. -Paula, wybierając Wyliczankę na Junior Eurowizję 2018, chce swoją autentycznością oddać to wszystko, co najpiękniejsze w byciu młodym –mówi Maciek Pichlak z producenckiego duo MAVOOI Bechoco, współtwórca utworu. Najpierw jednak jej piosenka musi zdobyć uznanie u producentów polskich preselekcji i znaleźć się wśród 10 piosenek wybranych do rywalizacji o najlepszą w naszym kraju.

Czy Paula Biskup będzie reprezentować Polskę na Junior Eurowizji 2018 w Mińsku? O tym przekonamy się już w październiku. Wyliczanka z pewnością nastraja optymistycznie i mocno wpada w ucho.

„Striker Turek na Międzynarodowym Zgrupowaniu Kad...
Przykona: Regaty na zbiorniku w przyjemnej atmosfe...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 24 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.