Historyczna zmiana warty w MDK. Paweł Siwiński zastąpi Bożenę Cesarz

Paweł Siwiński dyrektor MDK Turek

To Paweł Siwiński - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku od 1 października zastąpi Bożenę Cesarz na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku.

Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowano troje kandydatów. Byli to Katarzyna Cieślak z Turku, która od wielu lat opiekuje się sekcja plastyczną w Miejskim Domu Kultury, Nina Kropidłowska- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Wozownia” w Kolnicy oraz muzyk Paweł Siwiński na co dzień uczący w Państwowej Szkole Muzycznej w Turku. To właśnie ten ostatni decyzją komisji konkursowej, która została już zatwierdzona przez burmistrza od 1 października zastąpi Bożenę Cesarz na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury.

Paweł Siwiński jest magistrem sztuki, studia ukończył na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Ma 37 lat i obecnie Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Turku. Karierę zawodową zaczynał jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Cisewie. Następnie pracował w Gimnazjum w Słodkowie, w Państwowej Szkole Muzycznej w Kole. W regionie znany jest również jako instrumentalista, współzałożyciel oraz prezes Stowarzyszenia „Big Band Miasta Turek”. To on był współorganizatorem licznych koncertów z udziałem gwiazd polskiej muzyki, takich jak Zbigniew Wodecki czy Małgorzata Ostrowska. Młodzi muzycy szlifujący swój talent pod okiem Pawła Siwińskiego zdobywają nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach. Komisja konkursowa doceniła nie tylko wykształcenie i doświadczenie zawodowe kandydata, ale też jego talent organizacyjny, umiejętną współpracę z ludźmi oraz ogromne zaangażowanie w realizacji podjętych zobowiązań. Paweł Siwiński stanowisko dyrektorskie obejmie na okres trzech lat.

Walczą o etos służby publicznej i pozycję przedsię...
Władysławów: Druhowie poszli na żywioł i… pozyskal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.