Pełna sala na zakończenie projektu

Z książką można wiele

W minionym tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zakończyła realizacje projektu „Z książką można wiele”. Ostatnimi działaniami w ramach dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadania było spotkanie z Jakubem Małeckim oraz spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Maska. Oba wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a sala biblioteki wypełniona była po brzegi.

Spotkanie z Jakubem Małeckim, jednym z wybitniejszych pisarzy młodego pokolenia zakończyło, realizowany w ramach projektu „Z książką można wiele”, cykl „Zaczytaj się…w Turku”. W piątkowe popołudnie, 15 listopada, Sala konferencyjna pękała w szwach a pytania od czytelników zdawały się nie mieć końca. Autor między innymi "Dygotu", "Śladów" i "Horyzontu" swoją skromnością i naturalnością oczarował wszystkich przybyłych na to wydarzenie. Pisarz opowiadał o historii, która pojawia się w wielu jego książkach, kreowaniu bohaterów oraz o ważnych dla niego miejscach. Choć nie mógł zdradzić zbyt wielu szczegółów na temat najnowszej powieści, czytelnicy dowiedzieli się, że po raz kolejny akcja umiejscowiona będzie w okolicach, znajdującego się w pobliżu Turku, Koła.

Z kolei w niedzielę, 17 listopada, odbyło się ostatnie wydarzenie w ramach cyklu „Niehandlowa z książką”, które było także ostatnim działaniem w ramach całego projektu. Tego dnia, do Miejskiej Biblioteki Publicznej, zaproszono Teatr Maska, który przedstawił spektakl pt "W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie". Bazujące na wierszach Jana Brzechwy przedstawienie skradło serca małym i dużym czytelnikom, których śmiech niósł się pomiędzy biblioteczne regały. Zanim jednak widzowie przenieśli się do bajkowej krainy, dyrektor biblioteki wręczyła nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Pokaż jak czytasz”, którego efekty można oglądać na facebookowym profilu instytucji.

Spotkanie z Jakubem Małeckim, spektakl teatralny oraz konkurs „Pokaż jak czytasz” zrealizowano w ramach projektu "Z książką można wiele". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Telewizory Samsung – który model wybrać?
W mieście jest nowa ulica. Radni nadali jej imię

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 25 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.