Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

Zofia Stanecka

Zofia Stanecka – autorka znanej książkowej serii o Basia była gościem kolejnego „Literackiego poranka”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku w ramach realizowanego projektu "Misja: biblioteka pełna ludzi”.

„Literackie poranki” to cykl spotkań, w ramach którego dzieci mają możliwość spotkać się ze znanymi i lubianymi twórcami literatury. Kolejnym po Pawle Beręsewiczu i Marcinie Pałaszu zaproszonym autorem była Zofia Stanecka, która zabrała młodych czytelników ze Szkoły Podstawowej nr 5 w niezwykłą podróż do świata wyobraźni.
Pisarka nie tylko opowiadała o roli wyobraźni w pracy autora, ale także zaprosiła uczestników spotkania do niezwykle kreatywnej zabawy w wymyślanie zwariowanych historii. Wystarczyła jedna namalowana fala, aby powstały z niej fantazyjne stwory i przygody, których nie powstydziłaby się sama autorka. Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w zaproponowanym ćwiczeniu.

Zofia Stanecka to autorka wielu znanych książek dla dzieci. Jej najbardziej znaną serią są książeczki o małej Basi, np. "Basia i przyjaciele. Anielka", "Basia i wolność" lub "Basia, Franek i zasypianie". Inne publikacje tej autorki, którymi z pewnością warto się zainteresować to np. "Samo dzielny. Wstaje sam", "Księga Ludensona", "Kto polubi Trolla? Czytam sobie 1" bądź "Baśń o świętym spokoju".

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Tragiczny rekord COVID-19 i kolejna ofiara w powie...
Ślubowanie uczniów klas pierwszych w „Czwórce”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.