Brudzew: Poetyckie spotkanie mieszkańców Ziemi Tura

Poetyckie spotkanie

Lirycznie zrobiło się w poniedziałkowe (25 października) popołudnie w siedzibie stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju. Wszystko za sprawą oficjalnej premiery Antologii Wierszy Mieszkańców Ziemi Tura.

Wyjątkowa publikacja, stanowiąca zbiór poezji pisanej piórem mieszkańców powiatu tureckiego ukazała się z inicjatywy stowarzyszenia, a wydana została przez Spółdzielnię Socjalną „Powrócisz tu” w ramach projektu grantowego „Rozwój usług w zakresie kultury”.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszej twórczości. Jesteśmy niezmiernie radzi, że możemy mieć tak wspaniałych poetów na naszym obszarze - mówiła prezes Turkowskiej Unii Rozwoju, Magdalena Ciołek.

Pomysł na stworzenie tomiku poezji z Ziemi Tura wziął się od wspaniałych wierszy, których autorką jest Helena Mżywa. To podczas spotkania z lokalną poetką powstał pomysł, aby wydać antologię.

Spotkanie uświetni recytacja wierszy w wykonaniu Przemysława Dąbrowskiego aktora Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi przy akompaniamencie Leny Ledoff – pianistki i kompozytorki, koncertującej w kraju i za granicą.


Wideo: Sala gimnastyczna przy liceum i nie tylko. ...
Dobra: Gmina laureatem konkursu: Wielkopolska Otwa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.