Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Prawdziwe emocje, prawdziwy teatr” w Miejskim Domu Kultury w Turku

Czwarta Ściana w Turku

Wielka energia, pomysłowość i kunszt aktorski zaprezentowali uczestnicy XXV Ogólnopolskiego Spotkania Teatralnego „Czwarta Ściana”. W ten weekend miały miejsce wyjątkowe wydarzenia, których zwieńczeniem był recital znanych Karoliny Nolbrzak i Włodzimierza Matuszaka.

XXV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne „Czwarta Ściana” rozpoczęły się w piątek, 7 grudnia. Wówczas na Placu Wojska Polskiego w Turku odbył się happening ogniowy z Grupą Tancerzy Ognia „Shadows of fire” z Turku.

Dzień drugi rozpoczął Gościnny Spektakl Inauguracyjny „Strategia” (mimowolna reaktywacja) w wykonaniu choreografa, aktora i reżysera, założyciela Teatru Dada von Bzdulow Leszka Bzdyl . W Miejskim Domu Kultury publiczność miała okazję zobaczyć pokaz warsztatowy uczestników Stowarzyszenia na Rzecz Terapii Zajęciowej SINTUR „Niewidzialni- Autentyczni”.

Na scenie zaprezentowały się teatry: "Diwadło" ze Zduńskiej Woli w spektaklu pt. "W kontakcie", Michał Felczak z Turku w monodramie "Stopklatka", "Fundamentum" ze Zduńskiej Woli w spektaklu pt. "Słabi", "Od jutra" z Kutna w przedstawieniu "Chmurny tryptyk z trupem w tle", "Etna" z Piaseczna ze spektaklem "Na początku zawsze jest chaos", "Ło/men" z Lubawy w przedstawieniu "Przystanek", "Światło i cień" z Olsztyna.

Poza tym odbyły się warsztaty z Leszkiem Bzdylem pt. "Biogram" i z Przemysławem Wasilkowskim pt. "Działania fizyczne aktora".

W niedzielę, 9 grudnia publiczność zobaczyła: spektakle „Trzy siostry” w wykonaniu Studia Teatralnego „Oj” z Kutna, „Tajemniczy klient” zaprezentowany przez Teatr „Face to face” ze Zduńskiej Woli, „Dwanaście demonów Witkacego” w wykonaniu Teatru „Matysarek” ze Złotowa, „Szczurzysyn” w realizacji Teatru „TU” z Czarnkowa, „Dieta” w wykonaniu Grupy Teatralnej ŁO/MEN z Lubawy oraz „Impreza” zaprezentowany przez Teatralną Grupę Młodzieżową „Paradoks” z Oleśnicy.

Zwieńczeniem XXV Ogólnopolskiego Spotkania Teatralnego „Czwarta Ściana” był recital znanych i lubianych aktorów Karoliny Nolbrzak i Włodzimierza Matuszaka.

Główną nagrodę w tegorocznym festiwalu zdobyli aktorzy z Olsztyna „Światło i cień” za kompletną formę wypowiedzi scenicznej. Natomiast pierwszą nagrodę Michał Felczak z Turku za monodram „Stoplkatka” za kreację aktorską i nawiązanie żywego kontaktu z widzami.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo.

fot.M.JAC

Wymarzonym samochodem do celu
Turkowianie wzięli udział w „Urodzinach Edwarda”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.