Przykona: XIII Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej

Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej

Za nami XIII Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej. W tym roku uczniowie szkół byli wyjątkowo dobrze przygotowani, a utwory zaprezentowane zostały na bardzo wysokim poziomie.

We wtorek, 27 maja w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie wychowankowie szkół z terenu powiatu tureckiego zaprezentowali swoje talenty wokalne. Uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie: klasy I-II, klasy IV-VI oraz klasy VII i klasy VII- VIII.

Jury w składzie Aleksandra Gajewska (instruktor muzyczny z Domu Kultury w Dobrej), Klaudia Grabowska (instruktor muzyczny z Domu Kultury w Dobrej) oraz ksiądz Franciszek Zygadliński (Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie) mieli trudny orzech do zgryzienia, a poziom konkursu był bardzo wyrównany.

Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki konkursu:
Nagrody otrzymali: Wiktoria Świerblewska - SP w Galewie filia Chrząblicach, Hanna Kujawińska – SP w Przykonie, Blanka Górska SP nr 1 w Turku, Jakub Świderski – SP nr 1 w Turku, Nikola Augustyniak – SP w Malanowie

Wyróżnienia:
Zespół „Chlebowiaki” – SP w Chlebowie, Maja Grzelka – SP w Malanowie, Lilianna Hanczaruk – SP w Galewie filia w Chrząblicach, Joanna Crzęściewska – Gimnazjum w Malanowie, Wiktoria Krawczyk – SP Kaczki Średnie.

Należy nadmienić, że dzieci i młodzież w ramach inicjatywy zaprezentowali również swoje prace plastyczne.

Organizatorami przedsięwzięcia był Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona, Szkoła Podstawowa w Boleszczynie i Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie.

O tym, jak uratować życie, czyli Powiatowa Konfere...
Spotkanie integracyjne pełne uśmiechów i słońca

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 16 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.