Rekordowy „Malowniczy Malanów” w Targówce

Malanów

Aż 84 uczestników wzięło udział w XVII odsłonię pleneru „Malowniczy Malanów”. Tym razem gościny artystom udzieliło sołectwo Targówka. Niektórzy artyści goszczą na malanowskim plenerze każdego roku twierdząc, iż czerpią radość ze wspólnego tworzenia, że praca w grupie osób o podobnych pasjach działa na nich stymulująco. Inni uważają, że udział w plenerach jest dla nich szczególnie ważnym doświadczeniem, ponieważ mogą tworzyć i udoskonalać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów.

Pewne jest jednak, że od kilkunastu lat „Malowniczy Malanów” cieszy się niesłabnącą popularnością, czego dowodem jest tegoroczna, rekordowa frekwencja.


Po powitaniu wszystkich przybyłych przez prezes Stowarzyszenia Krystynę Sobczak, dyrektor CKiBP Małgorzata Przygońska przedstawiła sprawy organizacyjne. Radna Maria Knop zarekomendowała urokliwe miejsca i obiekty w Targówce, a artysta i instruktor Roman Choinka udzielił cennych rad „jak malować i czego unikać” podczas tworzenia obrazu. Tak wyposażeni w cenne rady artyści udali się w różne zakątki miejscowości aby oddać się swojej pasji jaką jest malowanie. Przez cały czas mogli oni liczyć na wsparcie, pomoc i cenne rady profesjonalnego instruktora Pana Romana Choinki.

Na zakończenie pleneru każdy artysta zaprezentował swoje dzieło a z rąk wójta gminy Ireneusza Augustyniaka otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Z prezentowanych prac widać było, że wszyscy włożyli w swoje dzieła wiele zaangażowania i serca oddając urok uwieńczonego na płótnie miejsca.
 
Starosta zablokował kolejną inwestycję w Turku
Październik w Kinie „Tur”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.