Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„RzeczpospoCzyta” podczas Nocy Bibliotek w Turku

RzeczpospoCzyta

Tegoroczna Noc Bibliotek w naszym mieście upłynęła pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, począwszy od prelekcji Jacka Fedorowicza, aż po warsztaty dla dzieci, targi książki czy biblioteczny escape room.

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku już po raz kolejny wzięła udział w przedsięwzięciu, podczas którego biblioteki otwierają się na mieszkańców. Nawet ci, którzy szerokim łukiem omijali to miejsce z powodu nieoddanych książek, mogli je w sobotę zwrócić i nie ponieść żadnej kary. Nowi czytelnicy zaś mieli możliwość założenia karty bibliotecznej całkowicie za darmo.

Tegorocznym gościem specjalnym był satyryk i aktor, a z wykształcenia artysta malarz. Mowa oczywiście o Jacku Fedorowiczu, który może pochwalić się również doświadczeniem w byciu konferansjerem, scenarzystą, grafikiem, radiowcem, reżyserem czy karykaturzystą.

Na swoim autorskim spotkaniu Jacek Fedorowicz opowiadał ciekawe anegdoty o swojej osobie i życiu w czasach PRLu. Poruszono także temat przewodnika po rzeczywistości tych czasów, jego książce pt. „W zasadzie tak”. Dalej jednak zagadką pozostało jakim cudem pierwsze wydanie ukazało się legalnie w 1975 roku.

Symultanicznie odbywały się warsztaty dla dzieci „Czytanie dotykiem” z Kingą Chmielewską, spotkanie z lokalnymi pisarzami w ramach Turkowskich Targów Książki, konkursy dla dzieci i dorosłych, biblioteczny escape room „W poszukiwaniu Niepodległej”. Rozstawiono także stoiska warsztatowe z kategorii LEGO, plastycznych i eksperymentalnych.

Mariola Kadrzyńska – Siwek: My pracujemy dla Miesz...
Mieszkaniec powiatu tureckiego utonął w Jeziorze L...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.