Skarpetkowe historie od Justyny Bednarek

Justyna Bednarek w Turku

12 maja, w niedzielne popołudnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zainaugurowała cykl spotkań „Niehandlowa z książką”. Pierwszym gościem, który odwiedził turkowską instytucję była znana i lubiana pisarka dla dzieci – Justyna Bednarek. Działanie odbyło się w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podczas niedzielnego spotkania pisarka opowiedziała wszystkim zebranym jak rozpoczęła się jej literacka przygoda oraz skąd wzięła inspirację na napisanie jednej ze swoich najpopularniejszych książek - „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Autorka nie tylko mówiła o tym, jak powstają jej książki i skąd czerpie pomysły, ale przede wszystkim zabrała swoich słuchaczy, zarówno tych dużych, jak i małych, w fascynującą literacką podróż, z której nie chciało się wracać.

Z kolei w drugiej części spotkania sala konferencyjna biblioteki zamieniła się w kreatywną pracownię, w której dzieci wraz z opiekunami tworzyli kolorowe skarpetki z papieru, po to aby móc potem przedstawić wszystkim zgromadzonym, w formie teatrzyku, wymyśloną historię. Na sam koniec do autorki ustawiła się długa kolejka po autografy i pamiątkowe zdjęcia.

„Niehandlowa z książką” – to cykl spotkań dla dzieci odbywających się w niehandlowe niedziele, których głównym celem jest promocja literatury literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. W ramach działania odbywać będą się spotkania autorskie, warsztaty oraz spektakle teatralne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zdobyli 15 medali
Są chętni do pracy na ginekologii, ale rozstrzygni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.