Słowem, śpiewem i muzyką przypomnieli o papieżu Polaku

Jaworowe Skrzypce

Sobotni wieczór w gminie Władysławów wypełnił się wspaniałą góralską muzyką. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 42. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Kapela Jaworowe Skrzypce wyczarowała dla wszystkich gości wyjątkowy nastrój.

Koncert w sali Domu Parafialnego w Russocicach poprzedziła msza święta, podczas której wspominano postać ojca świętego Jana Pawła II, w tym również jego pielgrzymkę do Lichenia. Bezpośrednio po nabożeństwie rozpoczął się natomiast występ. I chociaż zaostrzenia spowodowały, że sala nie mogła wypełnić się po brzegi, to nastrój stworzony przez kapelę góralską był wyjątkowy.

Rozbrzmiewała muzyka, którą sam Jan Paweł II wyjątkowo lubił - przywodząca na myśl region Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego oraz z Podhala. Występ góralskiej kapeli umiejętnie połączył muzykę i śpiew z emocjami, dostarczając publiczności wielu wzruszeń.
Szpital w Turku przekształcony w placówkę do walki...
TUR 1921 Turek wygrywa z Wartą Dobrów 7:2

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 19 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.