„Śpiewam, recytuję i maluję świat najbliższym wyczaruję”, czyli Święto Rodziny w MDK

MDK Turek

Dobiegła końca realizacja innowacji pedagogicznej „Śpiewam, recytuję i maluję świat najbliższym wyczaruję” realizowanej przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Unicef przy współpracy Miejskiego Domu Kultury, której celem było poszerzenie możliwości wszechstronnego rozwoju intelektualnego uczniów poprzez wykonywanie prac plastycznych, technicznych, recytację oraz śpiew. Prawie rok ciężkiej, ale zarazem bardzo twórczej pracy, warsztaty plastyczne, recytatorskie, muzyczne już za nimi.

Przyszedł czas na występ finałowy podczas którego w Miejskim Domu Kultury zagościli burmistrz Romuald Antosik, zastępca burmistrza Turku Jerzy Kurzawa, kierownik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Aleksandra Purcel – Kowalska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im Unicef Zdzisława Kośla, zastępca dyrektora SP 5 Agnieszka Putiatycka- Łopata, dyrektor MD Paweł Siwiński, który był jednocześnie gospodarzem imprezy.

Nie mogło zabraknąć ukochanych rodziców, dziadków i mieszkańców miasta Turek. Dzieci pokonały wiele słabości decydując się na występ przed tak dużą publicznością. Warto nadmienić, że każdy uczeń miał swoją kwestię do zaprezentowania. Wszystkie dzieci wypadły świetnie, ale na wielkie brawa zasługuje dwoje pochodzących z objętej wojną Ukrainy, które są uczniami klasy 3e i mieli przyjemność wspólnie przygotowywać się do występu.

Organizatorzy mają nadzieję, że wysiłek włożony w przygotowania nie pójdzie na marne, że dzięki temu dzieci rozpoznają swoje talenty i mocne strony, a w przyszłości zasilą swoją obecnością kółko teatralne prowadzone przez Sylwię Przybylską, plastyczne, której opiekunem jest Katarzyna Cieślak. Pomysłodawczyni innowacji pedagogicznej Elżbieta Pacześna jest dumna ze swoich pociech i dziękuje wszystkim dzięki którym projekt ten mógł ujrzeć światło dzienne.

fot. Karol Szczeciński
Dobra: Gmina dołoży do konserwacji polichromii w M...
Szkolenie dla jednostek OSP w KSRG

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 26 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.