Spotkanie z kapitanem Jackiem Podgórskim

Biblioteka Turek

Już w najbliższy wtorek, 10 maja, w ramach obchodów tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza na niezwykłe spotkanie z kapitanem żeglugi Jackiem Pogórskim, który zabierze nas w podróż do najpiękniejszych zakątków wysp Morza Śródziemnomorskiego. Między innymi usłyszymy historie o takich miejscach jak Majorka, Ibiza czy Sardynia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Kapitan Jacek Pogórski swoją życiową pasję odnalazł w żeglarstwie, gdzie przepracował ponad 20 lat jako opiekun jachtów i kapitan.

Ma duże doświadczenie w prowadzeniu rejsów szkoleniowych, turystycznych, rejsów z młodzieżą, oraz rejsów dla osób niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych. Żeglował na Bałtyku , Morzu Śródziemnym, Atlantyku, u wybrzeży Wysp Kanaryjskich i Wysp Zielonego Przylądka. Pływał na wodach archipelagów: Azory, Małych Antyli i Wysp Dziewiczych.

Temat spotkania idealnie wpisuje się hasło XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które w tym roku brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Odnosi się ono do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.

Oprócz podróżniczego spotkania turkowska książnica przygotowała cały szereg atrakcji dla grup zorganizowanych.

 

"Noc Muzeów" już za tydzień. Zapraszamy!
Zgrupowanie w ramach przygotowań do Pucharu i Mist...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.