„Szafran o miłości” na 262. Urodziny Wojciecha Bogusławskiego

„Szafran o miłości”

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po raz piąty hucznie świętuje urodziny patrona. Z tej okazji zaprasza na recital Justyny Szafran, aktorki i piosenkarki doskonale znanej kaliskim widzom z kultowego przedstawienia "Piaf”.

Dyrektor Teatru Narodowego Wojciech Bogusławski herbu Świnka pierwszy raz przybył do Kalisza latem 1800 roku wraz ze swoja trupą teatralną. Zaskoczony gorącym przyjęciem przez kaliskich widzów, postanowił związać się z Kaliszem i przebudować zastaną „nędzną budę bez żadnej wygody i ozdób” w której do tej pory odbywały się przedstawienia. Pierwszy teatr Bogusławskiego w Kaliszu budowano 11 dni. Ostatnia podróż Wojciecha Bogusławskiego do Kalisza odbyła się w 1823 roku. Chociaż afisze głosiły już wtedy, że jest to zespół „pod dyrekcją Ludwika Osińskiego”, kaliszanie witali swojego ukochanego aktora i reżysera z ogromną radością. Tak się zresztą działo zawsze w ciągu tych przeszło 20 lat.

Artysta na stałe wpisał się w teatralną historię miasta. Kaliski Teatr od niedawna w ramach „nowej świeckiej tradycji” co roku świętuje urodziny Bogusławskiego. W tym roku z tej okazji zapraszamy na recital Justyny Szafran, aktorki i piosenkarki doskonale znanej kaliskim widzom z kultowego przedstawienia "Piaf".

„Szafran o miłości” to pełna wyznań i namiętnych przeżyć historia kobiety z pozoru łagodnej. Z pozoru, ponieważ ten rodzaj łagodności nie ma nic wspólnego z nudą. Pewne jest natomiast, że Justyna będzie żonglować nastrojami, a widzowie będą ocierać oczy ze wzruszenia albo pękać ze śmiechu dokładnie wtedy, kiedy ona tego zechce.

W repertuarze koncertu znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, jak i tanga Astora Piazzolli. Nie zabraknie utworów, które Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny. Usłyszeć będzie też można ponadczasowe piosenki kabaretów Pstrąg i STS.
Wokalowi Justyny Szafran będzie towarzyszyć zespół w składzie:
Rafał Karasiewicz - piano
Wiesław Prządka - akordeon
Zbigniew Wrombel - kontrabas

Recital odbędzie się 9 kwietnia na Dużej Scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu o godzinie 19.00. Bilety w cenie 60/45 złotych dostępne są w Kasie Teatru i online TUTAJ
 
Brudzew: Estera Malesza powołana do kadry Wielkopo...
Ustawa, która uwalnia społeczną energię

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.