Szalone zabawy z Kicia Kocią

Kicia Kocią

W minioną sobotę Miejską Bibliotekę Publiczna w Turku odwiedziła Bajanka – animatorka i popularna promotorka literatury dziecięcej. Towarzyszyła jej znana i lubiona postać z dziecięcych książek – Kicia Kocia. Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kicia Kocia, którą przywiozła ze sobą Bajanka to bohaterka serii książek autorstwa Anity Głowińskiej, adresowanych do najmłodszych czytelników. Uwielbiana przez dzieci postać to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.

Bajanka opowiadając o przygodach Kici Koci angażowała uczestników spotkania do przeróżnych, szalonych zabaw. Było wspólne czarowanie, tańce a nawet rodzinne muzykowanie na bum bum rurkach.

Na zakończenie spotkania Bajanka rozdawała dyplomy i prezenty, a dzieci mogły sfotografować się ze swoją ulubioną bohaterką. Ważnym aspektem spotkania było zachęcanie uczestników do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Wydarzenie odbyło się w ramach zadania „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał prasowy MBP w Turku
Gm.Turek: Każdy kilogram ma znaczenie… Druhowie z ...
Tuliszków: Dramatyczny wypadek w Kiszewach. Nie ży...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.