Tańcem rozpoczęli Dni Kultury Bez Barier w MDK

Dni Kultury Bez Barier

Tegoroczna, siedemnasta już edycja Dni Kultury Bez Barier rozpoczęła się od warsztatów tanecznych. Celem zajęć było wprowadzenie osób niepełnosprawnych do aktywności społecznej.

Warsztaty taneczne dla osób niepełnosprawnych poprowadziła instruktorka Miejskiego Domu Kultury w Turku, Aleksandra Musiałowska. Wzięli w nich udział wychowankowie oraz podopieczni Zespołu Palcówek Edukacyjno Wychowawczych, Środowiskowego Domu Samopomocy, Stowarzyszenia Warsztaty Terapii Zajęciowej SINTUR, Regionalnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych - Środowiskowy Dom Samopomocy.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję przekonać się, że taniec to nie tylko dobra zabawa i forma spędzenia czasu, ale też doskonały sposób na pobudzenie osób niepełnosprawnych do aktywności społecznej.

W ramach Dni Kultury Bez Barier odbędzie się także 25. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących „Widzieć Inaczej” o nagrodę burmistrza (19 października) oraz prezentacja twórczości artystycznej osób sprawnych inaczej „Tacy Sami”. (23 października).

Robert Popkowski wygra wybory?
Kącik profilaktyka: Zabezpieczajmy swoje mieszkani...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 24 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.