Tort, życzenia i podziękowania podczas Biesiady z Myszką

Biesiada z Myszką

Był tort, kwiaty, życzenia oraz wiele muzyki. Właśnie tak świętowano podczas Biesiady z Myszką. W środę, 14 listopada obchodzono nie tylko jubileusz 15-lecia imprezy, ale również 40-lecie zespołu Turkowianki, który aktywnie działa propagując polską tradycję.

Biesiada z Myszką, jak co roku obfitowała w muzykę. Tradycyjnymi utworami od lat raczy słuchaczy zespół Turkowianki, który obecnie grupa działa przy Miejskim Domu Kultury w Turku. Grupa powstała w roku 1978, a jego pierwszym kierownikiem był Czesław Kurpik. Przygotowywać się do występów pomaga w chwili obecnej Radosław Darul. Na scenie wspólnie występują Honorata Błażejewska, Halina Antczak, Czesława Frontczak, Zofia Jóźwiak, Paulina Małecka, Bożena Olejnik, Jadwiga Przygońska, Krystyna Walczak oraz Irena Rosiak.

Podczas wydarzenia burmistrz Turku Romuald Antosik przyznał grupie odznakę „Za zasługi dla miasta Turku”. Nagrody pomógł wręczyć przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Jasak.ZA ZASŁUGI DLA MIASTA TURKU, które wręczył wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Jasakiem.
Wraz z Turkowiankami świętowały zaprzyjaźnione zespoły "Zgoda" ze Smulska pod patronatem CKBP w Przykonie, "EVIOLA" z Turku, "Seniorskie Nuty" i "Wyszynianki" z GOK we Władysławowie, "Beel Canto" z GOK w Lądku, "Jesień" z MGOK w Tuliszkowie, "Serenada" i "Alebabki" z CK w Dobrej, "Tradycja" z CKiBP w Malanowie.

Fot: MDK Turek
 
Brudzew: Martwa kobieta znaleziona w mieszkaniu
Ladies Football Academy Turek rozpoczyna swoją dzi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.