Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej

Narodowe Czytanie

W piątek, o godz. 17.00, w Sali konferencyjnej, odbyło się Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

Swoje role brawurowo zaprezentowali zaproszeni goście, którzy w niebanalnych stylizacjach wcielili się w role bohaterów sztuki Zapolskiej. A oto cały skład aktorski:
Aniela Dulska – Monika Tylkowska, Hesia – Elżbieta Pawlicka, Mela – Ewa Zientek, Juliasiewiczowa – Ewelina Piwońska – Kubiak, Zbyszko – Tomasz Pałasz, Hanka – Natalia Jackowiak, Lokatorka – Joanna Juszczak, Tadrachowa- Katarzyna Drewniacka.

Serdecznie dziękujemy wspaniałym aktorom i wszystkim gościom, którzy wzięli udział w naszym wydarzeniu!
Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania była wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze, była to już X , jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji. Po drugie, odbywała się ona w nowym budynku tuliszkowskiej biblioteki, która od dłuższego czasu przyciąga uwagę swoją architekturą i aranżacją wnętrz.

W tym roku, w Sali konferencyjnej, w nawiązaniu do strojów z początku XX wieku, można było podziwiać wystawę cudownych kapeluszy, które przyciągały wzrok bogactwem kolorów i form.

Ponadto przygotowano wystawę poświęconą życiu i twórczości Gabrieli Zapolskiej, którą będzie można oglądać do końca września w tuliszkowskiej książnicy.

Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy piątkowego czytania zostali zaproszeni do spróbowania smakołyków z wiejskiego stołu. I tak, przy kawie lub herbacie oraz na rozmowach o wspaniałej grze aktorskiej, upłynął nam piątkowy wieczór.

Warto podkreślić, że naszą tegoroczna akcję wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, która pomogła sfinansować to wyjątkowe przedsięwzięcie. Podczas spotkania rozdano ulotki promujące zdrowy styl życia, wolny od uzależnień oraz ulotki informujące o działalności tuliszkowskiej komisji. Ponadto każdy z uczestników i aktorów otrzymał egzemplarz „Moralności Pani Dulskiej” z okolicznościowym stemplem.

Dodamy, że to jeszcze nie koniec….po tak cudownym odczytaniu lektury planujemy małą niespodziankę…..ale o tym jeszcze usłyszycie!

źródło: MGOK Tuliszków

Władysławów: Podsumowania, plany i wybory wśród dr...
Brudzew: Strażackie podsumowania i wybory nowego z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.