Tuliszków: Biesiada na ludowo

Biesiada na ludowo w Tuliszkowie

4 sierpnia tuliszkowski amfiteatr w parku gościł zespoły ludowe. Odbyła się bowiem XVIII Biesiada na ludowo.

Otwarcia tegorocznej uroczystości dokonał Burmistrz Krzysztof Roman wraz z dyrektorem Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.

W Biesiadzie na Ludowo biorą udział śpiewacy, instrumentaliści, kapele i zespoły śpiewacze z subregionu konińskiego. Charakterystyczny dla przeglądu jest brak sztywnych podziałów, czy wytycznych odnośnie repertuaru. W tym roku zaprezentowało się kilkanaście zespołów oraz kilku solistów,: „Zgoda” ze Smulska, "Kawęczyniacy" z Kawęczyna, „Brzeźnianki” z Brzeźna,„Jesień” z Tuliszkowa, Wioletta Skubaczewska z Kłodawy, „Krzymowiacy” z Krzymowa, „Lubonianki” z Kłodawy,, „Jarzębinki” z Dziadowic, „Tradycja” z Malanowa , "Jankowe Dziewczyny" z Piętna, "Lubonianki" z Kłodawy, "Serenada" z Dobrej, Małgorzata Wacławek z Dobrej, "Alebabki" z Dobrej, Franciszek Olszewski z Dobrej, Kapela "To My" z Malanowa.

źródło: tuliszkow.pl

Turkowska prokuratura potwierdza zatrzymanie w zwi...
Kawęczyn: Historia z sołectwa Dzierzbotki- Akcja J...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.