Tuliszków: Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

Tuliszków

47 wykonawców (40 solistów, dwa duety i jeden tercet) ostatecznie zaprezentowało się podczas zakończonego w piątek, 14 kwietnia, Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej Tuliszków 2023.

Przegląd, mający formułę konkursu skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Tuliszków. Wykonawcy prezentują się w czterech kategoriach wiekowych, a w tym roku najliczniej reprezentowana była kategoria III (klasy IV-VI).

Ocena estradowych prezentacji była nie lada wyzwaniem dla jury, w którego składzie zasiedli przewodniczący Piotr Piechocki, instruktor do spraw muzyki z domu kultury w Ślesinie oraz Mirosław Rojek, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie, który był organizatorem przeglądu. Jak podkreślał Piotr Piechocki, kierując przekaz do młodych artystów, konkursy mają to do siebie, że muszą wyłonić zwycięzców, jednak brak nagrody nie powinien zniechęcać młodych wykonawców na drodze artystycznych poszukiwań, po to by śpiewać jak najlepiej.

W najmłodszej kategorii, a więc dzieci przedszkolnych oraz zerówek, pierwsze miejsce zajęła Inka Rakiewicz, pięciolatka, reprezentująca Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie, która zaśpiewała „Maszeruje wiosna” (opieka Marlena Zawadzka). Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Janiszewskiemu ze Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie. Sześciolatek szkoli swój wokal pod okiem Anny Torzeckiej, a dziś zaśpiewał „Maszeruje wiosna”. Trzecią nagrodę wyśpiewały Alexandra Buczyńska (5 lat), która przygotowała pod opieką Marleny Zawadzkiej utwór „Tęcza cha-cha-cha” oraz Gabrysia Kubiak (lat 6), przygotowana przez Kingę Wyzujak, która zaśpiewała piosenkę "Daj mi rękę tato". Obie reprezentowały Przedszkole im. Kubusia Puchatka.
Rywalizację w kategorii II (kl. 1-3) wygrała Antonina Kubiak, lat 9, reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie ze swoim wykonaniem „Drzwi do kariery” (opieka Iwona Ścisła). Drugie miejsce wyśpiewała utworem „Żyj do przodu” Amelia Skubiszewska ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie (opieka Katarzyna Drewniacka). Trzecie miejsce wykonaniem „Pożegnania z bajką” zajęła Anna Sieradzan ze Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie (opieka Marta Sieradzan). Komisja artystyczna przyznała wyróżnienia Kindze Juszczak i Kindze Glapińskiej.

Najliczniej reprezentowana była grupa uczniów z klas od 4 do 6. Tutaj trzecie miejsce zajęła Marcelina Kubiak z utworem „Śpiewam i tańczę”. Marcelina reprezentowała tuliszkowską podstawówkę, a jej opiekunką jest Katarzyna Drewniacka. Drugą nagrodę jury przyznało Pauli Kłosińskiej (lat 13), z tej samej placówki, która wykonała „Wierna, odważna i prawa” oraz Zuzannie Jesiołkiewicz, również ze SP w Tuliszkowie. Jej „Bądź gotowy dziś do drogi” było tak zachęcające, że miało się ochotę natychmiast wyruszyć wraz z młodą piosenkarką w podróż. Opiekunką obu jest Katarzyna Drewniacka. Zwycięzcą tej trudnej kategorii został Marcel Dróżdż z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie. Jego „Nie bo nie” zyskało największe uznanie jury (opieka Monika Brzostowska). Komisja zdecydowała się wyróżnić jeszcze Aleksandrę Łodożyńską i Liliannę Grześkiewicz.

W odróżnieniu do kategorii trzeciej, najmniej liczna okazała się najstarsza grupa wykonawców (klasy 7-8). Zaprezentowały się w niej w tym roku tylko trzy utalentowane wokalistki. Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Gajor z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie z wykonaniem utworu „Mówiłeś” (opieka Monika Brzostowska), drugą nagrodę wręczono Kindze Zajdlic. Czternastolatka ze szkoły w Tuliszkowie zaśpiewała nam „Kolorowy wiatr”(opieka Katarzyna Drewniacka).
 
źródło: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie
Wypadek na Kościuszki. Kobieta potrącona na pasach
Osiem ofert na dokumentację dla linii Turek-Konin

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.