Tuliszków: Jedyny taki benefis w powiecie, czyli 5 urodziny Kasztelańskiej Kapeli

Kasztelańska kapela z Tuliszkowa

Kasztelańska Kapela z Tuliszkowa, działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, obchodzi w tym roku piąte urodziny. Powstała i debiutowała w roku 2014. Od samego początku niezmiennie gra w tym samym składzie: Aleksander Michalski – saksofon i klarnet, Roman Ścisły – skrzypce, Waldemar Dzięgielewski – vocal, banjo, trąbka, Tomasz Maćkowski – vocal, akordeon, Mariusz Dróżdż – vocal, perkusja, Jarosław Durkiewicz – vocal, gitara basowa, Tomasz Radecki – vocal, gitara.

Kapela grała na wielu różnych imprezach w Tuliszkowie i okolicznych miejscowościach. Cieszy się niesłabnącą, a nawet rosnącą popularnością.

Od samego początku swojej działalności zapewniała muzyczną oprawę większości programów organizowanych przez dom kultury z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Występowała przed koncertem Alicji Majewskiej i Włodzimierzem Korczem. Współtworzyła programy satyryczne z tuliszkowskim Kabaretem Naszych Panów. W roku 2017 przygotowała koncert piosenek Czerwonych gitar „Ładne oczy masz”. W roku obecnym część zespołu zainicjowała nowy projekt muzyczny „Kasztelan Project Band”, który zaprezentował najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego.

Ale Kasztelańska Kapela z Tuliszkowa nadal gra w swoim podstawowym składzie.

Zapraszamy wszystkich wielbicieli kapeli i melodyjnych piosenek w niedzielę, 19 maja 2019 roku, o godz. 18.00, na plac przed Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie.

Usłyszymy takie hity kapeli jak: O Maryjanno, Krzychu, Ballada do Płocka, My są chłopcy z Tuliszkowa, U cioci na imieninach, Kapela własna, Baba na psy, Kołysanka pijacka, Besame mucho, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Co to za kapela?, Maleńka Ewo…

I jak to na benefisie, wszystko może się zdarzyć.
Wideo: Wspomnienia w amerykańskim klimacie
Wideo: „Razem dla rozwoju lokalnego rynku pracy”, ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.