Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Muzyka pełna magii i energii, czyli TuliBabki wystąpiły w Piętnie

TuliBabki w Piętnie

Za nami kolejny koncert zespołu TuliBabki, który działa przy MGOK w Tuliszkowie. Pełną energii, ludową muzyką tym razem delektowali się mieszkańcy Piętna. To już drugie takie wydarzenie w ramach jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu.

TuliBabki swoją oryginalną muzykę i talent zaprezentowały podczas koncertu, który odbył się 23 marca. Rozrywkowy repertuar popularnych wykonawców takich jak Czesław Niemen, Grzegorz Ciechowski i Marek Grechuta przypadł do gustu publiczności. Wszystkie wykonania były wyjątkowe, a aranżacją zajęła się prowadząca zespół Joanna Gogulska.

Nie sposób zapomnieć o historii zespołu. Mija bowiem 10 lat odkąd TuliBabki rozpoczęły swoją przygodę z muzyką. Był rok 2009. Miłośnicy śpiewania, wśród których byli zarówno dzieci, jak i dorośli, skupili się w chórze Vocalis. Jego członkowie wspólnie rozwijali muzyczną pasję. Przełomowym momentem był rok 2013, gdy zespół przyjął nazwę Tulibabki, w składzie którego znalazły się nauczycielki tuliszkowskiego przedszkola, młodzież oraz rodzice. Pod okiem charyzmatycznej Joanny Gogulskiej - kompozytorki, wokalistki i dyrygentki - zespół pracuje nad kolejnymi aranżacjami, fantastycznie poruszając się po muzycznych zakamarkach. Tuliszkowskie TuliBabki koncertowały już na wielu scenach, nie tylko tych najbliższych, z dumą współpracując m.in. z Eleni, Jerzym Połomskich czy Tadeuszem Woźniakiem. Zespół ukazuje muzyczną różnorodność i bogactwo muzyki - nie tylko tej ludowej.
 
Konkurs „Angielski w piosence” w Zespole Szkół Tec...
Nie tylko nauczyciele. Górnicy też za strajkiem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.