• PAP Mac top strona1

Tuliszków: Muzyka, życzenia oraz pyszny tort z okazji 5 urodzin Kasztelańskiej Kapeli

5 lat Kasztelańskiej Kapeli z Tuliszkowa

Jedyny i wyjątkowy benefis miał miejsce w niedzielę, 19 maja w Tuliszkowie. Przed publicznością wystąpiła Kasztelańska Kapela, która obchodziła swoje piąte urodziny. Było wiele muzyki, życzenia oraz smaczny tort.

Kasztelańska Kapela działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Powstała i debiutowała w roku 2014. Od samego początku niezmiennie gra w tym samym składzie: Aleksander Michalski – saksofon i klarnet, Roman Ścisły – skrzypce, Waldemar Dzięgielewski – vocal, banjo, trąbka, Tomasz Maćkowski – vocal, akordeon, Mariusz Dróżdż – vocal, perkusja, Jarosław Durkiewicz – vocal, gitara basowa, Tomasz Radecki – vocal, gitara.

Kapela grała na wielu różnych imprezach w Tuliszkowie i okolicznych miejscowościach. Cieszy się niesłabnącą, a nawet rosnącą popularnością.

Od samego początku swojej działalności zapewniała muzyczną oprawę większości programów organizowanych przez dom kultury z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Występowała przed koncertem Alicji Majewskiej i Włodzimierzem Korczem. Współtworzyła programy satyryczne z tuliszkowskim Kabaretem Naszych Panów. W roku 2017 przygotowała koncert piosenek Czerwonych gitar „Ładne oczy masz”. W roku obecnym część zespołu zainicjowała nowy projekt muzyczny „Kasztelan Project Band”, który zaprezentował najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego.

Właśnie dzisiaj muzycy obchodzili 5-lecie istnienia zespołu. Była to okazja do zadania im pytań na które odpowiedzi były przeróżne. Dlaczego w waszej kapeli nie ma kobiet? Czy zdarzyło ci się zgubić instrument kapeli? Ile razy w ciągu 5 lat istnienia zmieniałeś syczek? To tylko niektóre z ciekawostek, które zostały przedstawione publiczności.

Rzecz jasna nie obyło się bez muzyki. Świętując urodziny Kapela Kasztelańska dała z siebie wszystko i zagrała wyjątkowo dobrze. Zespół zaprezentował takie utwory, jak choćby „My chłopaki z Tuliszkowa”, „Besame mucho”, „U cioci na imieninach”, „Krzychu”, „Co to za kapela” czy „Kapela własna”.

Serdeczne życzenia oraz upominki przekazali muzykom Sylwia Piechocińska (w imieniu burmistrza Tuliszkowa Krzysztofa Romana), Zespół Jesień z Tuliszkowa, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Forum Kobiet w Tuliszkowie, Zespół Tulibabki oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie.

Obecni na uroczystości odśpiewali „Sto Lat” oraz skosztowali pysznego tortu.

fot.M.JAC

 

Malanów: XV Przeglądu Chórów Szkolnych
Dobra: 100 lat Szkoły Podstawowej w Piekarach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 22 październik 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.