Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie w Tuliszkowie

W sobotnie popołudnie w budynku Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie odczytane zostały fragmenty utworów Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Władysława Stanisława Reymonta, Brunona Schulza, Henryka Rzewuskiego, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.

Już po raz ósmy czytelnicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, podobnie jak w całej Polsce, przybliżyli słuchaczom wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany „Nowele polskie”.

Organizatorzy zadbali także o to, aby i najmłodsi znaleźli dla siebie coś ciekawego. Specjalnie z myślą o dzieciach został przygotowany kącik, gdzie można było poznać i samodzielnie wykonać wycinanki z różnych regionów naszego kraju. Oprócz tego uczestnicy akcji, zarówno ci młodsi, jak i starsi, otrzymali upominki w postaci balonów, breloków czy zakładek do książek.

Warto wspomnieć, że obok strawy dla ducha znalazła się także strawa dla ciała – czyli poczęstunek przy stoisku wiejskim.

Każda osoba, która przyniosła swój egzemplarz noweli, bądź innej, dowolnej książki, mogła wbić pamiątkowy stempel, który specjalnie na tę okazję został przesłany do biblioteki przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast list Prezydenta odczytał Burmistrz Krzysztof Roman. Zebrani usłyszeli wówczas, że czytanie „ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości”.

„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Cele, które jej przyświecają to m.in.: popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę a także wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcja odbyła się przy wsparciu Gminy i Miasta Tuliszków oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

źródło: tuliszkow.pl

Podsumowanie wakacji 2019
Malanów: Złote Gody Par Małżeńskich

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.