Wideo: „Nic dwa razy się nie zdarza”, czyli Światowy Dzień Poezji w Tuliszkowie

Światowy Dzień Poezji

Każdego roku 21 marca obchodzone jest święto ustanowione przez UNESCO. Podczas Światowego Dnia Poezji odbywa się promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Do akcji włączyła się również miasto i gmina Tuliszków.

Poezja jest dla każdego. Jest wyjątkowa, ponieważ łączy ludzi w różnym wieku, różnych poglądach oraz pochodzeniu. Skłania do refleksji, pozwala wyzwolić myśli i emocje. Dzięki niej możemy zatrzymać się choć na chwilę i spojrzeć na świat poza schematami.

Właśnie dlatego Światowy Dzień Poezji jest tak bardzo wyjątkowy. Wiedzą o tym mieszkańcy Tuliszkowa i okolic, którzy wspólnie przyłączyli się do corocznie organizowanej akcji. W dobie pandemii pracownicy sklepów, zakładów fryzjerskich, banku spółdzielczego, Zakładu Gospodarki Komunalnej, urzędu oraz przypadkowi przechodnie przeczytali wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza”.

Organizatorem akcji był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Wypadek w Wymysłowie. Są utrudnienia w ruchu
„Na Drodze – Patrz i Słuchaj"

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 01 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.