Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: „To dopiero przedwiośnie nasze…”

Narodowe Czytanie w Tuliszkowie

Tuliszków już po raz drugi przystąpił do ogólnopolskiego wydarzenia, którego celem jest miedzy innymi popularyzacja czytelnictwa oraz przybliżenie wybitnych dzieł literatury polskiej. W tym roku w ramach akcji Narodowe Czytanie przedstawiono fragmenty „Przedwiośnia”.

Pierwszy fragment wielkiego dzieła Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” przeczytał burmistrz Tuliszkowa Grzegorz Ciesielski.

Dzieło polskiego pisarza przedstawili również Renata Chorążewska, Anna Ćwiek, Tadeusz Przytucki, Mariola Maciaszek, Maciej Skrobisz, Szymon Werkowski oraz młodzież.

Po prezentacji wybranych fragmentów mieszkańcy Tuliszkowa mieli okazję obejrzeć wystawę na którą składały się wydruki fotografii związane z życiem zawodowym i prywatnym wielkiego pisarza.
Podczas wydarzenia nie zabrakło symboliki. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w niebo puszczono białe i czerwone balony.

Organizatorem akcji była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie.
 
Gm.Turek: Bieg „Słodkowska Dziesiątka” na zakończe...
Turkowianie trenowali z Marcinem Różalskim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.