Tuliszków: Trzech tenorów w słońcu, chmurach i deszczu

Koncert Letniej Filharmonii Parkowej

Taki koncert zdarza się tylko raz. I tylko w jednym miejscu. W niedzielne popołudnie (22 lipca) w tuliszkowskim parku odbył się drugi koncert Letniej Filharmonii Parkowej.

Tym razem licznie zgromadzona publiczność z Tuliszkowa i wiosek gminy oraz z Turku, Konina, Kalisza, Władysławowa, Brudzewa, Przykony i wielu innych okolicznych miejscowości miała okazje posłuchać Bartosza Kuczyka, Mirosława Niewiadomskiego i Mariusza Rutę. Każdy z nich to inna osobowość artystyczna, a razem to połączenie liryzmu, humoru i dramatyzmu.

Mariusz Ruta zaśpiewał między innymi Parlami d’amore (C.A. Bixio), O, Bajadero ( E. Kalmana) i Put your head on my shoulders z repertuaru Paula Anki.

Mirosław Niewiadomski z kolei brawurowo wykonał takie utwory jak: Granad ( A Lara), Bell ( R. Cciociante) oraz By my lover (F. Fosion).

Bartosz Kuczyk oprócz eleganckiej i dowcipnej konferansjerki ujął publiczność takimi utworami jak Przyjdź na małe randez vous (F. Lehara), Dimi quando tu verai (T.Trenis).

Cała trójka wykonała O sole mio (E.Di Capua), Besame mucho (C. Valazqueza) i Funiculi, Funicula (L. Denza), La vida sin amor ( P. Cremonesi ).

W struga padającego deszczu niezwykle zabrzmiały: Volare (F.Miglicacci), Halleluja (L. Cohena) i Marina (R. Granata).

Ale deszcz nie przestraszył ani solistów, którzy nie zeszli z symbolicznej sceny, ani publiczności, chowającej się pod parasolami, pod zadaszeniem domu kultury i wśród drzew ale słuchającej koncertu do samego końca.

źródło: MGOK Tuliszków

Władysławów: Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów
Terytorialsi ćwiczą walkę w terenie miejskim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.