Tuliszków: Zapowiada się kinowy HIT. Już niebawem powstanie kino społecznościowe

Kino Tuliszków

W gminach na terenie całej Wielkopolski powstaną małe kina społecznościowe. Zostaną one utworzone w ramach istniejącej już infrastruktury publicznej i będą wyposażone w profesjonalne urządzenia do emisji obrazu i dźwięku w jakości cyfrowej. Jedno z nich pojawi się w Tuliszkowie o czym poinformował burmistrz Krzysztof Roman.

Zastosowane podczas realizacji projektu technologie umożliwią szeroki i stały dostęp do olbrzymich zasobów polskiej i światowej kinematografii oraz innych treści multimedialnych. Oprócz tego stworzone zostaną szerokie możliwości edukacyjne i tym samym przyczynią się do zmniejszenia grona osób dotkniętych wykluczeniem cyfrowym.

- Na miejsce, gdzie realizowane będzie przedsięwzięcie wyznaczyliśmy nieczynną kotłownię, która była przeznaczona do przechowywania węgla kamiennego. Znajduje się ona w łączniku pomiędzy gimnazjum, a szkołą podstawową. Przebudowane byłoby wówczas wejście od strony stadionu łącznie ze schodami oraz ścianami. Byłoby to kino kameralne, około 20 miejsc. Kwestia jest tego, że dofinansowanie jest dość małe, więc stowarzyszenie zabiega o dodatkowe źródła finansowania, byśmy mogli spiąć budżet- informuje burmistrz dodając, że zakończyły się już konsultacje dotyczące projektu głównego, a do końca października powinno być przekazane pozwolenie na budowę.
W tym roku powinien zostać ogłoszony przetarg, aby prace jak najszybciej zostały rozpoczęte.

Celem inwestycji jest zwiększenie atrakcyjności obiektów kultury i wzbogacenie oferty kulturalnej gmin. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie unijne na realizację projektu Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski. Lista gmin, na terenie których powstaną "Kina za rogiem" to oprócz Tuliszkowa- Chrzypsko Wielkie, Dąbie, Grodzisk Wielkopolski, Kępno, Kołaczkowo, Kostrzyn, Koźminek, Lądek, Łobżenica, Miedzichowo, Miłosław, Opalenica, Pobiedziska, Powidz, Rawicz, Rzgów, Siedlec, Skoki, Sompolno, Ślesin, Trzcianka, Wierzbinek, Witkowo, Wolsztyn, Żerków.

Fot. Urząd Marszałkowski
Przed nami niespokojna noc. Apelujemy o ostrożność
Wideo: „Co ten Marcin wygaduje?”, czyli nowa forma...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.