Tuliszków: Zapusty w Krępie, czyli jubileusz „Tulibabek”

Tulibabki

Zapustowym koncertem w Krępie zespół Tulibabki zainaugurował obchody jubileuszu 10-lecia istnienia, przenosząc publiczność w barwny i bogaty świat pieśni i piosenki.

Od chóru Vocalis do Tulibabek

Był rok 2009. Miłośnicy śpiewania, wśród których byli zarówno dzieci, jak i dorośli, skupili się w chórze Vocalis. Jego członkowie wspólnie rozwijali muzyczną pasję. Przełomowym momentem był rok 2013, gdy zespół przyjął nazwę Tulibabki, w składzie którego znalazły się nauczycielki tuliszkowskiego przedszkola, młodzież oraz rodzice. Pod okiem charyzmatycznej Joanny Gogulskiej - kompozytorki, wokalistki i dyrygentki - zespół pracuje nad kolejnymi aranżacjami, fantastycznie poruszając się po muzycznych zakamarkach. Tuliszkowskie Tulibabki koncertowały już na wielu scenach, nie tylko tych najbliższych, z dumą współpracując m.in. z Eleni, Jerzym Połomskich czy Tadeuszem Woźniakiem. Zespół ukazuje muzyczną różnorodność i bogactwo muzyki - nie tylko tej ludowej.

Magia według Tulibabek

Ostatkowy koncert w Krępie jednocześnie zainaugurował cykl występów z okazji jubileuszu zespołu. Tulibabki zamieniły się w zapustowe dziady zabierając publiczność do pełnego magii świata ludowych tradycji i wierzeń, dziś już często zapomnianym. Po dawnych tradycjach związanych z zapustami pozostał przede wszystkim Tłusty Czwartek, a mało kto pamięta o zapustnikach odwiedzających domostwa. Druga część koncertu była typowo rozrywkowa, a Tulibabki zaprezentowały się w rozrywkowym repertuarze popularnych wykonawców takich jak Czesław Niemen, Grzegorz Ciechowski i Marek Grechuta. Wszystkie wykonania były wyjątkowe, bo aranżacją zajęła się prowadząca zespół Joanna Gogulska.

Lepiej późno, niż wcale- czyli o budowie obiektu s...
Przykona: Panie świętowały z piosenką i szczyptą h...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.