Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Zmiana pokoleniowa, czyli nowa biblioteka w Grzymiszewie

Biblioteka Grzymiszew

Biblioteka w Grzymiszewie po wielu latach doczekała się nowej siedziby. Pomieszczenia użyczyli druhowie z miejscowej OSP, a uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce w czwartek, 12 maja.

Biblioteka w Grzymiszewie funkcjonuje od 1948 roku, jednak nigdy nie miała siedziby z prawdziwego zdarzenia. Ponad dwie dekady temu została przeniesiona do lokalu w budynku po dawnej szkole, gdzie przez 21 lat działała pod okiem pani Teresy Jackowiak. 1 kwietnia tego roku OSP w Grzymiszewie zawarła umowę o wynajęcie lokalu w budynku strażnicy.

- Chciałem podziękować właścicielom tego obiektu, czyli druhom z OSP w Grzymiszewie, którzy zgodzili się, abyśmy pogospodarzyli sobie troszkę, żeby oddal kawałek budynku w takie ładne ręce. Myślę, że to będzie przyciągało nie tylko czytelników, ale też młodych strażaków. To zmiana pokoleniowa i udało się, żeby ta zmiana nastąpiła w wystroju i miejscu. Cieszmy się z tego, że mamy nieporównywalne warunki. Połączyliśmy środki, które przeznaczyli mieszkańcy, żeby wyremontować salkę, przeznaczyła coś gmina i przede wszystkim OSP. I dziękujemy też naszej radzie, że popatrzyła na to przychylnym okiem - mówił burmistrz Krzysztof Roman, składając przy okazji życzenia z okazji Tygodnia Bibliotek.

Zanim goście mogli podziwiać pomieszczenia biblioteki uroczystego przecięcia wstęgi dokonali
burmistrz Krzysztof Roman, dyrektor MGBP Pani Małgorzata Ast oraz bibliotekarka Pani Natalia Jackowiak. Otwarcie nowej siedziby książnicy nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie wielu osób - samorządu z burmistrzem Krzysztofem Romanem na czele, sołtys Grzymiszewa Urszula Fabiańska, druhów z OSP Grzymiszew, a także dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej - Urszuli Szczęsnej, która również zaangażowała się w tworzenie nowej siedziby.

Obwieszczenie Starosty Tureckiego
Rok wielkich niewiadomych w szpitalnych finansach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.