"Turek wczoraj i dziś". Zapraszamy na wystawę

Turek wczoraj i dziś

Wystawa Turek wczoraj i dziś jest kontynuacją prezentowanej w 2015 r. wystawy o tym samym tytule. Ekspozycja prezentuje ponad 200 fotografii miasta Turku z różnych okresów: przedwojennego, II wojny światowej, lat 60., 70. i 90. ubiegłego wieku oraz ich współczesnych odpowiedników.

Fotografie w większości pochodzą ze zbiorów Muzeum Miasta Turku, a także z kolekcji prywatnych.
Celem wystawy jest ukazanie zmian zachodzących w mieście wraz z upływającym czasem. Dawne ujęcia zostały wykonane w możliwie podobny sposób, aby jeszcze dokładniej uzmysłowić odbiorcy proces zachodzących zmian – głównie architektonicznych. Wystawa zwraca także uwagę na nazwy ulic, które w poszczególnych okresach historycznych nosiły różne nazwy. Ponadto pojawia się kilka nazwisk rodzin, które miały istotny wpływ na rozwój tego miasta.

Kolejnym elementem są filmy archiwalne takie jak: obchody 1 Maja z lat 70. oraz film wyprodukowany przez KWB Adamów z lat 60., który posiada swój współczesny odpowiednik. Po około 60 latach przemierzamy te same ulice: 3 Maja, Kączkowskiego, Żeromskiego, Kaliską, Mickiewicza oraz Plac Wojska Polskiego…

Oddając w Państwa ręce wystawę Turek wczoraj i dziś, wyrażamy nadzieję, iż będzie ona sentymentalną podróżą w czasie, przywołującą miłe wspomnienia z przeszłości.

Zapraszamy od 1 października do 31 grudnia 2020 roku!


Październik w Kinie „Tur”
Do końca roku w szpitalu będzie tomograf. Umowa po...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.