Turek z pasją rysowany, czyli wystawa Zbigniewa Muszyńskiego otwarta

Wystawa MDK

Wspaniałe rysunki turkowianina Zbigniewa Muszyńskiego doczekały się własnej wystawy. Niemal przez całe wakacje będzie je można podziwiać w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Zbigniew Muszyński jest mieszkańcem Turku i tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej. Później kontynuował naukę w szkole dla osób niedosłyszących. Jego pasją jest plastyka, a szczególnie rysunek, który towarzyszy mu niemal od zawsze. Jest samoukiem, a na swoich pracach najchętniej uwiecznia parowozy, lokomotywy, budowle, zabytki oraz samochody.

Ważne miejsce wśród prac pana Zbigniewa zajmują również te, które dotyczą Turku i jego architektury. Dotąd podziwiać je mogli internauci skupieni w jednej z grup w mediach społecznościowych. Teraz wspaniałe rysunki doczekały się własnej wystawy, której otwarcie miało miejsce w poniedziałek, 21 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Turku. Do przygotowania wydarzenia włączyli się dyrektor MDK Paweł Siwiński, a także Katarzyna Cieślak, instruktor do spraw plastyki.

Wystawa w MDK potrwa do 10 sierpnia. W miesiącu czerwcu czynna będzie do godz. 18:00, w wakacje do godz. 15:00. Grupy zorganizowane, z racji zajęć stałych odbywających się w sali MDK, proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny (63 280 00 20).

Second Hand - pełne kosze za grosze!
Brudzew: Wójt Krasowski jednogłośnie z wotum zaufa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 20 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.