Udaj się śladem lokalnych bohaterów i zgarnij nagrody

Konkurs Graficzny

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku wraz z partnerami zaprasza do wzięci udziału w dwóch konkursach – literackim oraz graficznym, organizowanych w ramach projektu „Śladami lokalnych bohaterów”. Konkursy skierowane są do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich zlokalizowanych na terenie miasta Turek. Zwycięskie prace literackie zostaną wydane w publikacji książkowej, a prace plastyczne podziwiać będzie można w przestrzeni miejskiej.

Konkursy to prawdziwa gratka dla młodych miłośników lokalnej historii, którzy swoich sił spróbować mogą tworząc opowiadanie w dowolnej konwencji literackiej, którego treść dotyczy wybranego lokalnego bohatera historycznego lub projektując grafikę – w sposób tradycyjny albo komputerowy, która również poświęcona będzie lokalnej postaci historycznej.

Zarówno w jednym, jak i drugim konkursie można zgłosić wyłącznie jedną pracę, na którą organizatorzy czekają do 15 czerwca. W konkursie literackim zgłoszone opowiadanie powinno mieścić się na maksymalnie 5 stronach A4 wydruku komputerowego, pisanych czcionką Times New Roman o rozmiarze 12 i powinno zostać dostarczone w formie wydruku komputerowego – 1 egzemplarz oraz pliku w formacie Word, rtf lub txt na płycie CD/DVD.

W przypadku konkursu graficznego praca może być wykonana dowolną metodą plastyczną (wtedy należy dostarczyć ją w formacie A3) lub z wykorzystaniem grafiki komputerowej, którą należy dostarczyć na płycie CD w postaci pliku PDF, rozdzielczość 300 DPI.

Każdy uczestnik musi swoją prace opatrzyć GODŁEM a w załączonej zaklejonej kopercie umieścić informację z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu, klasą i nazwą reprezentowanej szkoły. Do zgłoszenia należy także dołączyć podpisane oświadczeni (do pobrania na stronie internetowej organizatora).

Wszystkie prace należy dostarczyć na adres:
Miejska Biblioteka Publiczna w Turku
Pracownia Komputerowa i Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych
ul. Dworcowa 5
62 – 700 Turek

Szczegółowy regulamin oraz wzór oświadczenia dostępne są na stronie www.biblioteka.turek.net.pl/konkurs-blisko/ . Dodatkowych informacji na temat konkursu udzielają pracownicy biblioteki od numerem tel 632785134 w. 16

Konkurs jest częścią projektu edukacyjno-animacyjnego „Śladami lokalnych bohaterów”, realizowanego w ramach zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

 

Już niebawem Zlot Pojazdów Klasycznych w Browarze ...
Kawęczyn: Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - xyz w sobota, 14 maja 2022 08:40

No to znowu będzie pranie mózgów młodzieży i pisowska propagandówka! Wiadomo, kto będzie najważniejszym "bohaterem"!

No to znowu będzie pranie mózgów młodzieży i pisowska propagandówka! Wiadomo, kto będzie najważniejszym "bohaterem"!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.